18 Temmuz 2024

MİNİKLERDEN YEŞİL GELECEĞE İLK ADIM

  • PDF
Fatsa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Eğitimde İşbirliği protokolü çerçevesinde “Sıfır Atıkla İklime Dirençli Nesiller Projesi” kapsamında Ziraat Odası Başkanlığının katkıları ile yürütülen, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında anaokulu öğrencileri için düzenlenen eğitimler tamamlandı.
 
Eko-Okul Projesi yürüten Fatsa Anaokulunda düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Emmiyet Müdürü Ferda Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan ve Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu, çocuklarla birlikte atıklardan üretilen kompostlarla zenginleştirilmiş toprakta çilek dikimi gerçekleştirdiler.
 
“ÇOCUKLARIMIZ SIFIR ATIK KÜLTÜR FARKINDALIĞINI KAZANMIŞLAR”
 
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Sıfır Atık kültür farkındalığının büyüklerden küçüklere doğru değil küçüklerden büyüklere doğru çok daha başarıya ulaşacağını inanıyorum. Çocuklarımızla birlikte ailelerimizdeki bu farkındalık inşallah bu projenin de çok hızlı bir şekilde zenginleşmesini başarıya ulaşmasını sağlayacaktır. 
 
Çocuklarımız çok şükür sizlerin emekleriyle bu farkındalığa ulaşmışlar. Bu konuda bilgi sahibiler.” dedi.
“PROJENİN TÜM OKULLARDA YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA FAALİYETLER DEVAM EDECEKTİR”
 
Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli çocuklara verilen eğitimle anne ve babalara ulaşılmak istendiğini ve Kaybakta ayırmanın çevre kirliliğinin önlenmesi, küresel ısınmanın yavaşlatılması ve ülke ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu paylaşırken, Fatsa Anaokulu Müdürü Birol Kılıç Eko-Okul kapsamında çocukların bu konuda çok bilinçli olduğunu, anne ve babalar üzerinde çok etkili olduğunu dile getirdi. Bu projenin tüm okullarda ve Fatsa’da yaygınlaştırılması konusunda faaliyetler devam edecektir. Katılımcılar tüm sınıfları ziyaret ederek, çocuklarla sohbet ederek, bahçede çilek dikimi gerçekleştirdiler.
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde