17 Haziran 2021

TÜM SINAVLAR E-SINAV MERKEZİNDE YAPILACAK

  • PDF

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, E-Sınavların İlçemiz Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu'nda yapılacağını duyurdu.

Atinkaya, “Bundan sonraki tüm sınavlar Fatsa ilçemizde ki e-sınav merkezimizde yapılabilecek” dedi.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya yaptığı açıklamada, “Bölgemizin en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi e-sınav merkeziydi. Gerek yazılı gerek sözlü sınavlar artık internet üzerinden yapılıyor. Fatsa’mızda bu yoktu. Bundan sonraki tüm sınavlar e-sınav merkezimizde ilçemizde gerçekleşecek. Sınava girecekler sadece randevu alarak kendi sınav saatlerinde e- sınav merkezini kullanacaklar. Sınav sonuçlarını da bittiği andan itibaren anında öğrenebilecekler. Fatsa ilçemiz ÖSYM sınavlarını iki yıldır kendi yapıyor. İlçemize hayırlı olsun” dedi.
Atinkaya, “Fatsa’mız da en büyük sıkıntımız bir kimya laboratuvarının olmaması. Bu eksiklik nedeniyle okullarımıza dezenfektan üretmek ve dağıtmakta sıkıntı yaşıyorduk. Bu sadece ilçemizde değil Ordu ve Giresun illerinde de bir sorundu.
Bölgemizde maske dağıtımını Fatsa olarak biz yaptık. Dezenfektan konusunda da çalışmaları başlatıp en kısa sürede Fatsa’ya bir kimya laboratuvarı kazandıracağız. Bununla ilgili çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Atinkaya, son olarak," Bu hizmeti İlçemize kazandırdıkları için başta Milli Eğitim Bakanlımıza, Bölge Milletvekillerimize, sayın Ordu Valimiz Tucay Sonel'e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'na, Fatsa Kaymakamımız Ömer Lütfi Yaran'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde