27 Eylül 2020

BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE DE GÖRMÜŞTÜK

  • PDF
Biz bu filmi daha öncede görmüştük. Birileri bir yerlerden düğmeye basıyor, küçük bir kıvılcımla ülkemizde karışıklığa, ayaklanmaya neden olabilecek hareketin başlanması amaçlanıyor. Neticesi malum. Arap baharı da böyle başlamadı. Sonucunu ise hepimiz görüyoruz.
Ülkemizde alevi vatandaşlarımızın evlerine işaret koyma hadisesi yeni değildir. Daha önce de bundan 6 – 7 yıl önce de aynı senaryo uygulanmaya konulmaya çalışıldı. Zamanın içişleri bakanı çoluk çocuk işidir diye geçiştirmeye çalışmıştı. Ama o çoluk çocuklar bir türlü ortaya çıkarılamadı.
Bugün ise daha kararlı bir duruş görüyoruz. Partiler, içişleri bakanlığı ve Cumhurbaşkanı bu olay mutlaka aydınlatılacaktır beyanatları veriyor. Evet, mutlaka aydınlatılmalıdır. Bu olay bireysel bir hareket değildir. Arkasındaki gücün kim veya kimler olduğu aydınlatılmalıdır.
 
Ayrıca, alevi vatandaşlarımızın evlerine işaret koyarak Alevi - Sünni çatışması çıkarmaya çalışan zavallılar iyi bilmelidir ki, yıllardır iç içe yaşamış bu millet bu oyunlara gelecek kadar bilinçsiz değildir. Bu çalışmanın bir provokasyon olduğu apaçık ortada iken buradan sonuç beklemek beyhude bir bekleyiştir.
Biz Türk Milleti olarak, içerimizdeki farklılıkları zenginliğimiz saydık. Komşuluk yaptık, Ticaret yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kız alıp kız verdik akraba olduk. Yani kısacası etle tırnak olduk. Biz bu ülkeyi yedi düvele karşı beraber kurduk.
 
Şimdi siz kimsiniz ki gelmiş aramıza nifak sokmaya çalışıyorsunuz. Biz Alevi’si Sünni’siyle, Laz’ı Gürcü’süyle hep birlikte kardeşiz ve hep birlikte şanlı Türk Bayrağı altında yaşayan aziz Türk Milletiyiz. Bizi bölmeye parçalamaya yönelik bu hareketler asla sonuç vermeyecektir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde