27 Eylül 2020

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ BİR ARAYA GELDİ

  • PDF
Fatsa Ünye Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından düzenlenen programda şehit ve gazi aileleri bir araya geldi. Belediye Sosyal Tesislerde düzenlenen programa Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Kd.Binbaşı Musa Ünsal, şehit ve gazi aileleri katıldı. Programda Fatsa Ünye Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Adem Çiçek ve Onursal Başkan Adnan Sobi birer selamlama konuşması yaptılar. 
 
“ŞEHİT AİLELERİMİZ BAŞ TACIMIZDIR” 
 
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar yaptığı konuşmada, “Kurulduğu günden bugüne Ünye’de ve Fatsa’da birçok organizasyona öncülük etmiş bu derneğimizin Türkiye'de de örnek gösterilecek birlikteliklerden bir tanesi olduğuna inanıyorum. Daha önce birçok organizasyona katıldım, Adem Çiçek Başkanımızın bu derneğin birlik beraberliği sağlamasında çok büyük bir önem arz ettiğini düşünüyorum. Şehit ailelerimizin hepsi bizlerin baş tacıdır. Şehit ailelerimiz için yapabileceğimiz ne olursa her zaman kapımız açıktır bu anlamlı kahvaltının hayırlara vesile olmasını birlik beraberliğe vesile olmasını diliyorum.” dedi.
 
“ŞEHİTLİK MERTEBESİ MAKAMLARIN EN YÜCESİ” 
Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ise yaptığı konuşmada, “Sizler bizim başımızın tacısınız. Hiç düşünmeden kendilerini toprağı bırakan evlatlarınız var, eşleriniz var, çocuklarınız var. Bu hakikaten zor bir durum Allah kimseyi evladıyla imtihan etmesin. Evlat acısı yaşatmasın ama makamlarında en iyisi olması şehadet mertebesine ulaşmış olmaları da teselli kaynağı. Bizler onların sayesinde onların vatan için vermiş olduğu mücadele akıttıkları kanları sayesinde hür ve bağımsız iradeyle yaşıyoruz. Malum ülkemizin bulunduğu konum geçmişimiz sürekli birilerini ürkütüyor. Dolayısıyla da sürekli üstümüze oyunlar oynanıyor içeriden ve dışarıdan. Biz bu süreçte güçlü ve kuvvetli olmalıyız. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ünifor-masını giyip halkımıza silah sıkanlar oldu, halkımızın paralarıyla alınan uçaklarla bombardımana tuttular. Ama halkımız birlik ve beraberlik sayesinde bu hareketi defetti. Ordumuzla polis teşkilatımızla kamu kurumlarımız bu hainlerden temizlendi ve temizlenmeye devam ediyor. Bunun sonucunda çok daha güçlü bir hale geldik. Sizler bizlere şehitlerimizin emaneti olduğunu ve her zaman emrinize amadeyiz.
 
“SİZLERİN HER ZAMAN YANINDA VE EMRİNDEYİZ” 
Programda son konuşmayı yapan Ordu Milletvekili Ergün Taşçı’da dernek yetkililerine böyle bir organizasyon yaptığı için teşekkür ederek, “Şehitlerimiz ülkemizin kuruluşundan itibaren Cumhuriyetimizin kurul-uşunda başlayan mücadele devam ediyor. Eğer biz bu topraklarda özgür, ezan ile bayrak ile yaşıyor isek şehitlerimiz ve gazilerimize borçluyuz. Yani 81 milyon bu coğrafyada özgür ve hür ise şehitlerimize ve onları yetiştiren ailelere gazilerimize borçludur. Barış Pınar'ı Harekatı devam ediyor. 15 Temmuz süreci yaşadık ve bu topraklarda mücadele çetin bir şekilde devam ediyor. Biz bu toprakları kan ile sulanmış bir medeniyetin temsilcileri olarak bizim diğer ülkelerde farkımız bizim vatan şuurumuz vatan bilincimiz vatan sevgimiz sınırları belli olan bir ülke görebilirsiniz ama bizim ülkemiz ile bizim topraklarımız ile mukayese edilmez. Biz kimseye vatanımızı ezanımızı bayrağımızı teslim edemeyiz onun için sizler aslında kendi başınıza bir aile değil sizler bu Milletin ailesiniz. Bu milletin bütün değerleri sizinle beraber. Bütün Milletimiz de şehit ailelerinin kendi aileleri gibi görüyor. Devletimiz her zaman yanınızda, devletimiz sizin emrinizde. Kayma-kamlığımız Fatsa Belediyemiz sizin emrinizde çünkü bu mücadele verilmeseydi bu kahraman askerler mücadele vermeseydi biz bugün buralarda rahat bir şekilde oturamıyor olacaktık. Onun için bu toprak ezan bayrak sevgisini çocuklarımıza aşılamak için bu toplantıların devamı önemli. Bu anlamda çok kıymetli bir derneğimiz ve organizasyonlarımız var. Bu derneğimizin çalışmalarına her türlü desteği vereceğiz. Gazilerimiz bizim evlatlarımız, bizim kardeşlerimiz ne zaman bir sıkıntı yaşar ne zaman bir dertleşme arzunuz olur ise Milletvekili olarak Devlet olarak burada sizlerin seçtiği Belediye kadroları olarak kamu kurumlarımızın tüm temsilcileri olarak hükümet olarak Cumhurbaşkanlığı olarak sizlerin her zaman yanında ve emrindeyiz. Evlatlarımızın iyi yetişmesi noktasında ihtiyaç olduğunda hızlı bir şekilde yanınızda olduğumuzu her an yanınızda olacağımızı tekrar ifade etmek isterim.” şeklinde konuştu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

trafik cezası öde kredi kartı ile fatura öde online fatura ödeme fatura öde